מחלקת החינוך בעמותת זוכרות מזמינה יוצרי ויוצרות משחקים למחזור השני של המעבדה ליצירת משחקים פוליטיים / GameLab בסוגיות הקשורות לנכבה, הפליטים הפלסטינים ושיבת הפליטים.

פתיחת המעבדה: 22.2.2017

מטרת המעבדה היא ללמוד על משחקים ועל הנכבה, הפליטים הפלסטינים ויחסי הכוח בין ישראלים ופלסטינים וליצור משחקים בנושאים אלו. נבחן יחד סוגיות ושאלות כגון: למה לשחק בהקשר של קונפליקט? כיצד המשחק יכול לייצר תובנות ביקורתיות לגבי מורכבות המציאות העכשווית והעבר? האם אפשר ליצור משחקים שיעודדו דיאלוג ויצירת עתיד חיובי ותקווה?

תהליך יצירת המשחקים במעבדה יכלול מפגשים של משתתפי המעבדה ויצירת המשחקים מינואר 2017 ועד יוני 2017. במפגשים נלמד על הנכבה בראייה היסטורית ועכשווית, על מחיקת התרבות והחיים הפלסטיניים מהמרחב הישראלי ועל הפליטות הפלסטינית. נבחן זאת דרך סוגיות של הכרה, אמת ולקיחת אחריות. נכיר את עולם המשחקים, נרכשו מיומנויות בפיתוח ובניית משחקים, נכיר דוגמאות של משחקים פוליטיים מרחבי העולם, ניצור ונבנה משחקים.

למי מיועדת המעבדה: לא/נשים שרוצים ליצור משחקים: יוצרי משחקים, אמנים ואמניות, א/נשי חינוך, סטודנטים למשחקים, משחקי משחקים, מעצבים, הורים ועוד. ניסיון ביצירת משחקים – יתרון.

מבנה המעבדה: המעבדה תכלול סדרה של מפגשים מחודש ינואר ועד יוני 2017 בימי רביעי בשעות 18:00-21:00.
המפגשים יכללו הרצאות, התנסויות, למידת עמיתים משותפת, דיונים בסוגיות הליבה של הפרויקט, דיון ופידבק על המשחקים תוך כדי תהליך העבודה.
המפגשים יתקיימו בעמותת זוכרות בתל אביב.

פתיחת המעבדה: יום רביעי ה 22/2/2017

מנחים: בני פייביש – ראש המסלול לעיצוב ופיתוח משחקים במכללת מנטור, בעל חברת PlayWork לשימוש בחוויה המשחקית בארגונים וחברות | עמיה גלילי - רכזת חינוך ומנחה, עמותת זוכרות.

דרישות: על כל משתתף/ת במעבדה להשתתף בכל מפגשי המעבדה וליצור משחק עד לסיום המעבדה.

מלגה: משתתפי המעבדה יקבלו מלגה בתמורה להשתתפות פעילה, בניית והגשת משחק. המלגה תכלול הוצאות על חומרים, עיצוב וייצור המשחק.

הגשת מועמדות: להגשת מועמדות נא למלא את טופס ההרשמה וכן לשלוח 5 דוגמאות מתוך תיק עבודות (בתחום רלוונטי) ל education@zochrot.org

דמי השתתפות: 200 שח או לפי יכולת | ניתן לשלם במשרדי זוכרות בצ'ק או במזומן, או באינטרנט באתר זוכרות. בתשלום באינטרנט נא לכתוב בהערות: עבור מעבדת משחקים.

לפרטים נוספים ולהגשת מועמדות: עמיה גלילי, education@zochrot.org, 03-6953155.

לאירוע פייסבוק