במסגרת הפרויקט עֻדנא (שבנו) לתכנון שיבה לכפרים הפלסטינים ההרוסים، בנתה קבוצת אלבִּרְוָה, בהדרכתם של אסראר כיאל והאדריכל אנס אשקר, מודל לכפר שהוא זהה לכפר שנהרס ב 1948 הם שינויים מסויימים שקשורים לראייה של הקבוצה את עתיד הכפר. 

פרויקט עֻדנא (שבנו) הוא פרויקט פוליטי-חינוכי לקידום חשיבה על משמועותה של השיבה בפועל של הפליטים הפלסטיניים לעריהם\כפריהם ואדמותיהם. הפרויקט מתקיים בשיתוף בין עמותת זוכרות, עמותת בלדנא, האגודה הערבית לזכויות האדם וועד העקורים הפנימיים.

במהלך השנה (2015) עבדו 9 קבוצות שונות של צעירים פלסטיניים מתוך מדינת ישראל על גיבוש רעיונות ליישום השיבה שלהם לכפריהם שמדינת ישראל גירשה את תושביהם, הרסה את בתיהם ומנעה מהם לשוב. בחלק מהמקומות נבנו יישובים יהודיים, חלקם עדיין ריקים בתוך פארקים או חורשות.

תשעת המקומות ההרוסים הם: ספוריה (ציפורי), אלברוה (אחיהוד), אלמג'ידל (מגדל העמק), מיעאר (יעד), אקרת (גרנות הגליל), אלע'אבסיה (נתיב השירה), אללג'ון (קיבוץ מגידו), מג'דל עסקלאן (אשקלון) ומעלול (כפר החורש). בתמונה ניתן לראות את המודל של כפר אלברוה אחרי השיבה. צעירי\ות אלברוה רוצים לבנות את כפרם ההרוס כפי שהיה לפני הנכבה ולהרחיב אותו בבניה מודרנית. לא מוותרים על הזיכרון ובונים את העתיד.
בלי.