עמותת זוכרות ותיאטרון אלמיידאן מזמינים אותכם/ן ל-
פסטיבל הסרט הפלסטיני בחיפה

לאירוע בפייסבוק \ להורדת פוסטר הפסטיבל

מאז תחילתה של הנכבה עבר העם הפלסטיני פעולות של עקירה , הגליה, מחיקת הווי תרבותי, חברתי וכלכלי. ומאז הוא חי בקבוצות מפוצלות במולדתו ובגלות, תוך סיכון זהותו התרבותית-לאומית המשותפת והזיכרון הקולקטיבי שלו.

בתוך פיצול זה, פיתחה כל קבוצה זהות חברתית מיוחדת ושונה, בהתאם למקום בו היא חיה, הן בגלות והן בתוך המולדת.

למרות תנאי חייו הקשים והמשברים שעברו עליו, הצליח העם הפלסטיני ממקומותיו השונים לשמור על קולקטיביות הנובעת מתחושת כאב אחת וסוגיה לאומית אחת. בכך הוא מאתגר את תכניות מחיקתו כעם ואת השמדת מורשתו התרבותית, ומצליח לקיים צורות חיים מגוונות ולחיות את הסתירות שבתוכן, כמו פחד, אומץ, חוסר אונים, כוח רצון, זעם, תקווה, חיים, מוות, מלחמה, מולדת ופליטות.

על מנת להנכיח את הזהות הפלסטינית הקולקטיבית, יצרו תיאטרון אל מידאן יצרו תאטרון אלמידאן ועמותת זוכרות מרחב זה וארגנו את הפסטיבל הנ"ל, שמכיל לקט נבחר של סרטים פלסטיניים שהופקו רק לאחרונה.

הסרטים יוקרנו בתיאטרון אלמידאן, רח' אלח'ורי 2, חיפה

מחיר כרטיס: 25 ש"ח 

להזמנה ורכישת כרטיסים: 
קופות התיאטרון
www.arabsevents.com 
almidantheatre@gmail.com
04-8641871 \ 052-6646546

-------------------

רביעי - 4.3.2015

שעה: 18:00 - 19:30
הקרנת שני סרטים:

עזה  – לא לצפייה
Gaza - Unwatchable

במאי: עבד אל-סלאם אבו עָסְכָּר
פלסטין, 2014
תעודה, 26 דקות, ערבית, כתוביות באנגלית

סיפורו האישי של תושב עזה (הבמאי). הוא שהה מחוץ לעזה במהלך המתקפה האחרונה. זוהי עיר הולדתו, עיר משפחתו, זכרונותיו וחבריו – עיר חייו.קונדום יצוק \ Condom lead
במאים: טרזן וערבּ (מוחמד ואחמד א. נאסר)
פלסטין, 2013
עלילה, 15 דקות, ערבית, כתוביות באנגלית

די בכינוי "עופרת יצוקה" שניתן למתקפה הישראלית על רצועת עזה ב-2008-9 כדי להעיד על אכזריותה. האם עושים אהבה בעיצומה של המלחמה? לא. הכמיהה לרוך, התקשורת הבסיסית הזו, יצר המין – הכל נגדע ומתנתק. מיטת הכלולות נהפכת לשטח הפקר.לאחר ההקרנה תתקים שיחה עם הבמאים עבד אל-סלאם אבו עָסְכָּר וסוהא עראף בנושא: המציאות הפוליטים והשפעתה על התעשייה הקולנועית הפלסטינית
 

20:00 - 21:00 
מכתבים מיָרמוּכּ
Letters from Al Yarmouk
במאי: רשיד מָשָראווי
פלסטין, 2014
תעודה, 59 דקות, ערבית, כתוביות באנגלית

מסרים שקלטה עין המצלמה במחנה הפליטים ירמוכ, בעיבורה של דמשק,  ברגעים של מורכבות קיצונית; מסרים של קידוש החיים לנוכח המוות האורב בכל פינה; רגעים של אהבה בעתות מלחמה ושאלות של מולדת וגלות.
הסרט מגולל סיפורים באמצעות צילומי סטילס או וידאו. בין אם הם נצפים או נשמעים, הסיפורים מבטאים תקווה לחיים טובים יותר. אלה מכתבים פרי עטו של סרט תיעודי שנוגע בחיים.


------------------------------------------------------------------------------------

חמישי 5.3.2015

18:00 - 19:30

עולם שאינו עולמנו
A World Not Ours
במאי: מהדי פליפל
בריטניה, לבנון, דנמרק, פלסטין ואיחוד האמירויות, 2012
(93 דקות, ערבית ואנגלית. תרגום לאנגלית)

עולם שאינו עולמנו מצייר דיוקן אינטימי ומשעשע של משפחת גולים במחנה הפליטים 'עין אל-חילווה' שבפאתי צידון. הסרט נעזר בשלל קלטות אישיות, ארכיונים משפחתיים וחומרים היסטוריים כדי להאיר באור רגיש שאלות של שייכות, חברות ומשפחה. הסרט, פרי עמלם של בני כמה דורות מאותה המשפחה לאורך יותר מעשרים שנה, אינו רק דיוקן משפחתי. עולם שאינו עולמנו מנסה לתעד את הנשכח ולסמן את אשר אסור שיימחק מהזיכרון הקולקטיבי.


20:00 - 21:00

סינמה פלסטין
Cinema Palestine
בימוי: טים שוואב
קנדה, 2014
(79 דקות, ערבית ואנגלית. תרגום לאנגלית וערבית)

סינמה פלסטין הוא סרט תעודה באורך מלא על חייהם ועבודתם של יוצרי סרטים ואמני מדיה פלסטיניים לדורותיהם. הסרט מגולל את תולדות הקולנוע הפלסטיני דרך ראיונות עומק אינטימיים עם יוצרים במזרח התיכון, צפון אמריקה ואירופה, בשילוב קטעים מסרטיהם, ובתוך כך בוחן את החוויה האישית וההתפתחות שלהם כאמנים, סוגיות פוליטיות וחברתיות שעולות מיצירתם, את הקשר שלהם לנופי הארץ ואת הוויית האמנות הפלסטינית בהקשר הרחב של המאבק המדיני.

 
 

------------------------------------------------------------------------------------

שישי 6.3.2015 

18:00 - 19:30 

אסמאעיל
Ismail

בימוי: נורה אלשריף
ירדן, 2013
(28 דקות, ערבית. תרגום לאנגלית)

בהשראת יום בחיי הצייר הפלסטיני אסמאעיל שמוט (Ismail Shammout), הסרט מספר על צעיר שנאלץ לפרנס את משפחתו במחנה פליטים. למרות קשיי הקיום, הוא דבק בחלומו ללמוד ציור ברומא. יום אחד הוא נקלע עם אחיו לשדה מוקשים. כפסע מן המוות, מתגלה רוחו האמיתית.

22:00  - 20:00

עיני גנב
Eyes of a Thief
במאית: נג'ווה נָג'אר
פלסטין, 2014
עלילה, 28 דקות, ערבית, כתוביות באנגלית

בשיאה של האינתיפאדה השנייה, ב-2002, טארק, איש חידה עם פצעים טריים על בשרו, מטופל בידי נזירות מקומיות שגם מסייעות לו לברוח. עד מהרה עוצרים אותו חיילים. עשר שנים לאחר מכן, הוא משתחרר מהכלא ושב לעירו, מקום שהשתנה מן הקצה אל הקצה ונמלא סודות, כדי למצוא את בתו. ככל שנחשפים הסודות, מתגלה עברו הנסתר של טארק, וכשהוודאות המוסרית מפנה את מקומה להכרעות מורכבות, ברור שאין תשובות פשוטות ואין מנוס מהספק. הסרט היה המועמד הפלסטיני לאוסקר בקטגוריית הסרט הזר הטוב ביותר.

לאחר ההקרנה תתקיים שיחה עם במאית הסרט נג'וה נג'אר 


 
פסטיבל הקולנוע הפלסטיני בחיפה / סיקור תקשורתי
שלילת המימון הציבורי מתאטרון אל-מידאן בחיפה – קרקס פוליטי וציני מיותר

הצטרפו למאמצים שלנו לחשוף את האמת

הצטרפו אלינו

עזרו לנו להתנגד לנכבה המתמשכת

תמכו בזוכרות

עקבו אחרינו