האירוע התקיים בהשתתפות הסופר והמחזאי סלמאן נאטור ופרופ׳ יהודה שנהב- שהרבני לרגל הוצאת ספרו החדש של סלמאן נאטור: ״הזיכרון שוחח אתי והסתלק - חייו ומותו של השייח' מחורץ הפנים״ בתרגום לעברית של יהודה שנהב-שהרבני.

האירוע כלל סיור ברחוב הראשי של דיר יאסין, כיום רחוב כנפי נשרים בשכונת גבעת שאול בי-ם, נשיאת שלטים עם שמות הקורבנות, הסבר על ההתקפה והטבח, הקראת שמות קורבנות ליד בתי הכפר, הקראת קטעים מהספר "הזיכרון שוחח איתי והסתלק" מפי המחבר והמתרגם, סיכום וסיום בחורשה מאחורי בית החולים "כפר שאול" הממוקם במרכז הכפר ובתוך בתי הפליטים הפלסטינים. 

היה מצוין, חשוב, מרתק, עצוב. והיה רב משתתפים. השתתפותם ודבריהם של סלמאן נאטור, יהודה שנהב-שהרבני ואילן פפה הוסיפו עוד עוצמה לאירוע 

ספרו החדש שהתפרסם זה עתה של סלמאן נאטור בהוצאת רסלינג - "הזיכרון שוחח איתי והסתלק – חייו ומותו של השיח' מחורץ הפנים" נושא בחובו סיפורים אינספור הסובבים את התהליך הטראומטי של העם הפלסטיני בשנת 1948 ובעקבותיה. זהו אחד מספרי הפרוזה הראשונים שהעזו להתמודד, עם סוגיית הסיפור על אודות הנכבה ועם סוגיית זיכרונה – על פניה והקשריה המרובים. עתה, שלושים שנים לאחר שהחל להיכתב כטור ספרותי בכתב העת אל-ג'דיד, התפרסם הספר, בתרגומו של יהודה שנהב-שהרבני ובצרוף אחרית דבר מעמיקה פרי עטו.

סיקור תקשורתי:

67 שנה לטבח דיר יאסין - הטלוויזיה החברתית

How Israel was absolved of Deir Yassin and all other massacres - By Ilan Pappe | The Electronic Intifada | 10 April 2015

Remembering Deir Yassin 67 Years Later - by IWPS Team | International Women's Peace Service | April 9, 2015

 

67 שנה לטווח דיר יאסין - צילום של הסיור המלא

לאלבום התמונות בפייסבוק