ספרות מומלצת

סף המדבר, קו העימות
אומרים ישנה ארץ
זוכרות את מחנות השבויים

סדרת חוברות זכרון זוכרות

זוכרות את לוּבְּיָא
זוכרות את הנכבה בעילבון
זוכרות את ַֿסרעה

עתונות

אומרים שהיה פה שמח לפני שגורשתי מחבר.ת: אמיר בוגן
31/05/2010
"הצלם הערבי הראשון חושף אותנו לעבר אחר. ואלו שלא התקבעו עדיין בגל הלאומני ששוטף אותנו לאחרונה, אולי יהיו מוכנים להקשיב, להתבונן, להחכים ואולי אפילו לגלות הבנה - לפלסטינים. מסתבר שבכל זאת היו כאן כמה וכמה כאלה במחצית הראשונה של המאה העשרים. וגם להם יש נוסטלגיה, זכרונות יפים מארצנו הזורחת. גם להם יש עבר להתרפק עליו, לגזור ממנו את שאיפותיהם לעתיד. כמה מצער שאפילו העונג הנוסטלגי של שני העמים בא אחד על חשבון השני."בימים טרופים אלה אפילו הנוסטלגיה התמימה בצילומי ח'ליל ראאד נשאבת לקרב הגרסאות של ההיסטוריה. מתיעוד חיי היומיום בארץ ישראל של לפני 48 עולה השאלה שאיננו רוצים לשאול: איך בנינו מדינה והחרבנו תחתיה קהילה ערבית פעילה?
קורס חדש בספיר: לימודי הנכבה מחבר.ת: אבי ה. מוטחדה
30/09/2010
יוסף מקטיין, מנחה הקבוצה מסביר, "הקורס בנוי מחמישה מפגשים בני שלוש שעות הכוללים שיחות וסדנאות בשטח – לדוגמה, ביקורים בכפרים הרוסים. אך חשוב להדגיש שהכוונה היא לא רק להיבט ההיסטורי של הנכבה, אלא יש רצון להביא גם את ההיבט הרגשי של כל אחד מחברי הקבוצה, לבדוק מה אנו חשים כלפיי החומר שמונח לפנינו".קורס חדש בספיר: לימודי הנכבה
כנס חסידי החיסול מחבר.ת: בן דרור ימיני
15/04/2005
זה פחות חשוב מה נאמר שם. המחקר האקדמי סובל הכל. נכון שיש פלשתינים שיודעים להציג את הדרישה בדרך ממותנת, נכון שהשיבה היא אתוס פלשתיני מכונן, אבל זה לא אומר שצריך להיכנס למלכודת הזאת. גם האמנה של אש"ף, שכללה דרישה לחיסול ישראל, היא מסמך מכונן. וכי זה מחייב דיון "אקדמי", שרוב משתתפיו תומכים באמור במסמך?