הצוות החינוכי של זוכרות מציע ימי השתלמות לאנשי חינוך במסגרתם יתנסו המשתתפים בלמידה על הנכבה ובתהליך החינוכי-ביקורתי שמציעה הערכה. ההשתלמות מיועדת לאנשי חינוך, במערכת הפורמלית והלא-פורמלית, ו/או מורים לעתיד המעוניינים להכיר את הערכה ולחוות תהליך לימודי קצר על הנכבה.

ההשתלמות כוללת הכרות עם מספר יחידות מתוך "איך אומרים נכבה בעברית?", בהם נכיר מהי הנכבה ומהי הפליטות הפלסטינית, דרך הכרות עם חומרים כתובים, עדויות, סרטים וסיור בכפר פלסטיני שנהרס בנכבה. נבחן כיצד למידה על הנכבה משפיעה עלינו, יהודים בישראל, ונעלה שאלות על הנוף המוכר לנו, על יחסים בין היסטוריה דומיננטית להיסטוריות מושתקות, מה בין היסטוריה שבכתב לבין היסטוריה שבע"פ, על זכות השיבה, ועוד.

במהלך ההשתלמות נבחן שאלות שלמידה על הנכבה מציבות בפנינו כאנשי חינוך, למשל: איך ניתן ללמד וללמוד על הנכבה במסגרות החינוך הישראליות? כיצד להביא סיפור כה שונה מזה שאנו מכירים, ולעתים אף מנוגד לו? כיצד לפתח כלים ביקורתיים במסגרות חינוכיות לגישור בין החומר הנלמד בד"כ לבין הלימוד על הנכבה? איך ניתן להתמודד עם האתגרים, הפחדים והשאלות ביחס לזהות שלנו, המתעוררים בלמידה על הנכבה?

ניתן להירשם להשתלמויות הקיץ שזוכרות מקיימת או להזמין השתלמות מותאמת לצוותי חינוך.
להשתתפות כתבו ל education@zochrot.org