המעבדה ליצירת משחקים פוליטיים / GameLab מזמינה יוצרי ויוצרות משחקים להתנסות וליצור משחקים על הנכבה, הפליטים הפלסטינים ושיבת הפליטים.

דוגמאות למשחקים שנוצרו במעבדה ניתן לראות בהמשך העמוד, תחת הכותרת "מאמרים וכתיבה".

במעבדה אנו מתמודדים עם אתגרים בשילוב בין משחק ויחסי כוח פוליטיים ותוך כדי תהליך היצירה בוחנים שאלות כגון: למה לשחק בהקשר של קונפליקט ועוולות? כיצד המשחק יכול לייצר תובנות ביקורתיות לגבי מורכבות המציאות העכשווית, העבר והעתיד? כיצד ניתן לשלב בין נושאים מורכבים פוליטית לבין משחק? כיצד משחק יכול לעסוק במציאות של דיכוי ופחד ולעודד חשיבה ביקורתית, דיאלוג ויצירה של אלטרנטיבות ליחסי הכוח הקיימים? האם אפשר שמשחק על הנכבה יהיה גם כיף?

תהליך יצירת המשחקים במעבדה כולל מפגשים של משתתפי המעבדה ויצירת המשחקים במהלך המעבדה. במפגשים לומדים על הנכבה בראייה היסטורית ועכשווית, על מחיקת התרבות והחיים הפלסטיניים מהמרחב הישראלי, על הפליטות הפלסטינית, כל אלו דרך סוגיות של הכרה, אמת ולקיחת אחריות. נחשפים לעולם המשחקים, רוכשים מיומנויות בפיתוח ובניית משחקים, ומכירים דוגמאות של משחקים פוליטיים מרחבי העולם וכמובן - בונים ויוצרים משחקים.

המעבדה מיועדת לא/נשים שרוצים ליצור משחקים: אמנים ואמניות, א/נשי חינוך, סטודנטים למשחקים, יוצרי משחקים, משחקי משחקים, מעצבים, הורים ועוד. ניסיון ביצירת משחקים – יתרון.

למידע על מעבדת המשחקים הקרובה ולפרטים נוספים:
עמיה גלילי, education@zochrot.org, 03-6953155.

יאפא - משחק זיכרון
משחק: תיקון
משחק: פליטים נגד פליטים
משחק: לרקום סיפור
משחק: היה יהיה
משחק: על הגבול
משחק: מה המצב
משחק: טנגו